Prostowanie felg stalowych i aluminiowych

Na czym polega prostowanie felg?

Jest to czynność, której celem jest przywrócenie części jej pierwotnej funkcjonalności i parametrów. Pierwszym etapem realizacji usługi jest rozbrojenie, czyli usunięcie z niej opony. Następnie zostaje poddany analizie poziom zniekształcenia. Oceniamy, w jakim miejscu i w jakim stopniu część wymaga naprawy. W naszym serwisie GT Auto w Poznaniu stosujemy najwyższej jakości sprzęt do analizy krzywizny obręczy. Dalszy etap to właściwa faza prostowania felg. W najprostszym ujęciu zabieg opiera się na wygięciu krzywizny w przeciwną stronę.

Co gdy część jest mocno uszkodzona?

Niekiedy pojawia się konieczność zastosowania specjalnego palnika, dzięki czemu materiał staje się bardziej plastyczny i podatny na formowanie. Stosujemy – w sytuacjach koniecznych – technikę spawania, która pozwala usunąć pęknięcia. Jesteśmy także w stanie zaradzić mocno uszkodzonym rantom. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie obróbki rantu w taki sposób, aby uszkodzenia były niewidoczne.

Co możemy zagwarantować?

Wieloletnie doświadczenie, wiedza techniczna oraz dostępność najwyższej klasy sprzętu serwisowego analizującego krzywiznę obręczy, pozwala nam na dokonywanie kompleksowych napraw, a tym samym doprowadzanie kół do pierwotnej użyteczności. Każda wyprostowana przez nas felga jest w pełni wartościowym produktem o doskonałych parametrach użytkowych co oznacza, że jej eksploatacja jest w pełni bezpieczna i komfortowa.

Ile kosztuje usługa?

Prostowanie felg jest wyceniane w sposób indywidualny, a cena zależna jest od stopnia uszkodzenia obręczy. Również na tej podstawie wybierany jest odpowiedni sposób naprawy. Orientacyjne ceny wyglądają następująco:

  • 13-14 cali 80 zł
  • 15-16 cali 90 zł
  • 17-18 cali 100 zł
  • 19-20 cali 120 zł